۸۵ درصد از دستگاه های سازگار به iOS 11 بروزرسانی شده اند

نزدیک به یک سال از عمر iOS 11 گذشته و حالا بیش از ۸۵ درصد از آیفون ها و آیپدهای سازگار این نسخه را دریافت و نصب کرده اند. این آمار براساس اطلاعات بدست آمده از دستگاه هایی که کاربرها برای استفاده از خدمات اپ استور به آن مراجعه می کنند تعیین می شود. صفحه پشتیبانی بخش توسعه دهندگان وب سایت اپل نیز نمودار دایره ای شکل خود را تا تاریخ ۳ سپتامبر (۱۲ شهریور) برورزسانی کرده و به راحتی می توان حضور پر رنگ iOS 11 را در این تصویر مشاهده کرد.

پس از آی او اس ۱۱، iOS 10 با مالکیت ۱۰ درصدی جایگاه دوم را تا به این لحظه در اختیار دارد و فقط ۵ درصد از کاربران هستند که هنوز از یکی از نسخه های قدیمی تر استفاده می کنند.

آی او اس ۱۱ در تاریخ ۱۹ سپتامبر سال گذشته منتشر شد و میانگین رشد کند تری را نسبت به iOS 10 تجربه کرد. همچنین iOS 10 در مدت یک سال بر روی ۸۹ درصد از دستگاه های اپلی نصب شده بود. کاهش علاقه کاربران برای دریافت iOS 11 نسبت به بروزرسانی قبلی می تواند دلایل زیادی داشته باشد که از جمله این موارد باید به وجود یک باگ در نسخه اولیه HomeKit ، پیدا شدن سرو کله باگ های مهلکی مثل Spectre  و  Meltdownو نیز کاهش عمدی سرعت گوشی هایی که باتری آنها دچار مشکل شده بود اشاره کرد.

 

 

اپل امیداور است تا با عرضه نسخه بی نقصی از iOS 12 مشکلاتی که iOS 11 برای کم شدن اعتماد کاربران به وجود آورد را به کلی حل کند. نسخه های جدید iOS در سال های گذشته همیشه یک هفته پس از مراسم رونمایی آیفون ها و درست پیش از رسیدن آیفون های جدید به فروشگاه های اپل استور به صورت رسمی منتشر می شدند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن