هواوی دو کارمند توییت کننده با آیفون را تنبیه کرد

شرکت چینی هواوی به تازگی دو نفر از کارمندان خود که از طریق اکانت رسمی این شرکت سال نوی میلادی را با استفاده از آیفون تبریک گفته بودند توبیخ کرده است.

به گزارش رویترز و براساس یک نامه داخلی در این شرکت فناوری، هواوی در پی چنین توییت خجالت آوری هر دو کارمند خود را به شدت تنبیه کرده است. هواوی گوشی های سری P را به هدف رقابت با آیفون های اپل روانه بازار کرده و توییت این شرکت با وجود اینکه به سرعت حذف شد، اما اسکرین شات های آن به سرعت در فضای مجازی رد و بدل شد. در این نامه داخلی از زبان رئیس هیئت مدیره خانم چِن لیفانگ نوشته شده که این اتفاق به اعتبار هواوی لطمه بزرگی زده است.

علت بروز این اتفاق به کارمندان دورکاری که وظیفه مدیریت حساب های این شرکت در شبکه های اجتماعی را دارند نسبت داده شده است. گویا فرد خاطی پس از اینکه به دلیل مسدود بودن توییتر در چین نتوانسته با استفاده از رایانه رومیزی خود توییت کند، از آیفونی که سیم کارت رومینگ بر روی آن قرار داشته استفاده کرده و سال نوی میلادی را با هشتگ Happy #2019 تبریک گفته است.

شرکت هواوی در بازه زمانی ماه ژانویه تا سپتامبر سال ۲۰۱۸ توانست شرکت اپل را از لحاظ تعداد گوشی های فروخته شده پشت سر بگذارد. این شرکت در مورد این اتفاق اظهار نظر رسمی نکرده اما هر دو کارمند خاطی با تنزل درآمد مواجه شده و حقوقشان ماهانه حدود ۷۲۸ دلار کاهش یافته است.

 

هواوی جزو شرکت های چینی نام آشنایی است که تا به حال مواردی از چنین اتفاقات خجالت آوری را در کارنامه اش دارد. سال گذشته سردبیر روزنامه ملی گلوبال تایمز این کشور نیز به علت استفاده از یک آیفون برای تمجید از فعالیت دو شرکت چینی هواوی و ZTE مورد تمسخر واقع شده بود. او کمی بعد تر اعلام کرده که قصد ریاکاری نداشته و نباید در اظهار نظر در مورد برندهای خارجی تبعیضی قائل شد.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن