سال گذشته باتری ۱۱ میلیون آیفون توسط شرکت اپل تعویض شده است

شرکت اپل سال ۲۰۱۸ طرح تویض باتری معیوب برخی از گوشی های قدیمی تر خود را در دست اجرا داشت و در این مدت باتری بیش از ۱۱ میلیون آیفون را با قیمت پایین تر از آنچه تعیین کرده بود عوض کرد. این مقدار نسبت به آیفون هایی که در سال ۲۰۱۷ باتری عوض کرده بودند نزدیک به ۱۱ برابر رشد داشته است. اپل در ابتدا برآورد کرده بود که نهایتا حدود ۱ الی ۲ میلیون دستگاه برای تعویض باتری به این شرکت مراجعه خواهند کرد.

رشد چشمگیر کاربرانی که برای تعویض باتری به نمایندگی های رسمی این شرکت مراجعه کرده اند به مقدار زیادی به تخفیف ویژه ای که فقط ۲۹ دلار برای کاربران هزینه بردار بود ربط داشت. اپل این طرح را به مدت یک سال ارائه کرد تا خطر شکایت کاربرانی که افت شدید عملکرد و خاموش شدن های ناگهانی را تجربه می کردند از بیخ گوشش عبور کند.

 

این غول کوپرتینویی با استفاده از ویژگی مهار سرعت پردازنده که در iOS 12 گنجانده شده بود توانست جلوی خاموش شدن های ناگهانی این سری از آیفون ها را بگیرد. کم کردن بار پردازش از پردازنده ترفندی بود که اپل برای حل موقتی این مشکل ارائه کرد ولی به قیمت کاهش سرعت گوشی های معیوب تمام شد.

اما روی دیگر سکه طرح تعویض ارزان باتری آیفون ها، کاهش تمایل کاربران به خرید گوشی های جدید و افت فروش آیفون های جدید به ویژه آیفون XR در چند ماه اخیر است.

 

در حال حاضر اپل به طرح تخفیف دار تعویض باتری آیفون خاتمه داده و باتری آیفون های قبل از آیفون X را با قیمت ۴۹ دلار و آیفون های جدیدتر را در ازای پرداخت مبلغ ۶۹ دلار تعویض می کند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن