حادثه آتش سوزی باتری آیفون این بار در اپل استور کشور اسپانیا

روز چهارشنبه در پی وقوع یک آتش سوزی در ساختمان اپل استور Calle Colon در شهر والنسیا، این محل به طور کامل تخلیه شد. این حادثه در ساعت ۱:۳۰ عصر چهارشنبه رخ داد و در پی آن دود آتش یکی از طبقات این ساختمان را به طور کامل پر کرد.

انفجار باتری آیفون در حال تعمیر که در این طبقه قرار داشت علت بروز این حادثه اعلام شد. با وجود اینکه نیروهای آتش نشانی و پلیس به این محل ارسال شده بودند اما کارمندان شرکت اپل با مشاهده چنین صحنه ای بلافاصله شیشه ها را شکسته و شعله های حریق ناشی از باتری را با کمک شن خاموش کردند.

 در حقیقت این دومین حادثه آتش سوزی باتری آیفون در مدت دو روز گذشته است. روز سه شنبه نیز یکی از کارکنان اپل در شهر زوریخ، در اثر آتش گرفتن باتری یک آیفون دچار سوختگی های جزئی شد. این حادثه کلا ۷ مجروح در بر داشته که همگی به صورت سرپایی مداوا شدند.

 

Feature1

 

اپل این روزها درگیر اجرای طرح ارزان قیمت تعویض باتری برخی از گوشی های نسبتا قدیمی خودش است و احتمالا سانحه دو روز گذشته با این برنامه ارتباط مستقیم دارند. طرح تعویض باتری آیفون ۶ و تعدادی از محصولات جدیدتر این شرکت پس از کم شدن عمدی سرعت پردازشگر چنین محصولاتی به راه افتاد و به نظر می رسد که بالا رفتن تقاضا برای تعویض این قطعه باعث شده حوادثی این چنینی برای کارکنان این شرکت بزرگ رخ بدهد. خطر بروز آتش سوزی و انفجار در حین تعویض همواره یکی از مشکلات شناخته شده باتری های لیتیوم یونی بوده است.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن