ثبت رکورد سوددهی جدید برای خدمات جانبی اپل در سه ماهه چهارم سال مالی ۲۰۱۷

در تازه ترین گزارشی که اپل در مورد درآمدها و سودهایی که در سه ماهه مالی اخیر کسب کرده، می توان دید که دیگر خدمات این شرکت به تنهایی می توانند اندازه فروش محصولات پر طرفدار آن سود آور باشند.

در حقیقت درآمد اپل از خدمات ارائه شده در قالب اپ استور، آیتونز استور، اپل پی، اپل کِر، اپل موزیک، آیکلاد، لایسنینگ و همینطور دیگر خدمات این شرکت در آخرین سه ماهه مالی سال ۲۰۱۷، بالاترین میزان درآمد بدست آمده تا به امروز بوده است. این شرکت اعلام کرد که درآمد این خدمات در این سه ماه، به تنهایی چیزی در حدود ۸٫۵ میلیارد دلار بوده است.

 

Feature1

دسته بندی درآمدهای کسب شده براساس محصولات 

 

برای درک بهتر رشد درآمدزایی این خدمات می توان به رقم ۶٫۳ میلیارد دلاری آن در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته اشاره کرد که رشد ۳۴ درصدی را نشان می دهد. اپل ادعا کرده که سرویس اپل موزیک نیز با قدرت در حال رشد است و هر سال شاهد رشد ۷۵ درصدی در بخش افزایش کاربران عضو شده است. این شرایط در مورد سرویس آیکلاد هم صادق است.

در مجموع اپل درآمد ۵۲٫۶۵ میلیارد دلاری را برای سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ اش اعلام کرد که ۱۰٫۷ میلیارد دلار از آن، سود خالص فروش محصولات بوده است. سال گذشته درآمد این شرکت در مدت مشابه میزان ۴۶٫۹ میلیارد دلار اعلام شده بود.

اپل در مدت سه ماهه گذشته توانست ۴۶٫۷ میلیون دستگاه آیفون، ۱۰٫۳ میلیون دستگاه آیپد و ۵٫۴ میلیون دستگاه رایانه مک را به فروش برساند.

 

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن