با ۲۲ گوشی هوشمند که با کپی برداری از طراحی آیفون X ساخته شده اند آشنا شوید

در حالیکه که عده ای از طراحی آیفون X و به ویژه شکاف مشکی رنگ بالای نمایشگر آن دل خوشی ندارند، اما انگار این طرح خاص باعث شده تا تعداد زیادی از گوشی سازهای نه چندان شناخته شده و حتی شناخته شده، به این فکر بیفتند که تولید یک محصول اندرویدی با طراحی آیفون، شاید بتواند شرایط فروش بهتری را برایشان رقم بزند.

در بازار کپی کارها هرزگاهی با نام های بزرگی از جمله ال چی و ایسوس روبه رو شده ایم و حتی شرکت سامسونگ هم برای سال های زیاد به کپی کاری از ظاهر و رابط کاربری آیفون محکوم شده بود. اما امسال قضیه کمی فرق کرده و نه فقط یک مورد، بلکه بیش از ۲۰ مورد گوشی معرفی شده را در طی اخبار این چند ماه اخیر شاهد بودیم که طراحی های هر کدام در نگاه اول ما را به یاد آیفون X انداخته است. در لیست زیر به غیر از خود آیفون X تصویر ۲۲ گوشی دیگر هم وجود دارد که احتمالا با الهام از طراحی اپل ساخته و تولید شده اند.

 

Feature1 Feature3 Feature2

شاید عده ای گوشی اسنشال را لایق قرار گیری در این لیست ندانند چرا که پیش از آیفون X عرضه شده بود. اما واقعیت این است که از چند ماه پیش از عرضه رسمی پرچمدار سال ۲۰۱۷ اپل، تصاویر لو رفته از طراحی این محصول روزانه چند بار در اینترنت پخش می شد.

در مجموع باید گفت که انگار کپی برداری از آیفون برخلاف سال های قبل عمل چندان شرم آوری نیست و خود اپل هم به این روند عادت کرده.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن