اپل دو اپ کلاه بردار را شناسایی و از اپ استور حذف کرد

به تازگی دو مورد از اپلیکیشن های اپ استور به دلیل کلاه برداری با استفاده از شیوه ای جدید از روی این بازار حذف شده اند. این دو اپ به نام های Fitness Balance app و Calories Tracker app در قالب برنامه های تناسب اندام وارد اپ استور شده بودند و در هنگام استفاده شدن، از کاربرانشان می خواستند تا به منظور نمایش میزان کالری و توصیه رژیم غذایی مناسب به آنها، هویت خود را از طریق تاچ آیدی یا فیس آیدی تایید کنند، غافل از اینکه بعد از این مرحله به آنها اطلاع داده می شد که وارد یک مرحله پرداخت درون برنامه ای به مبلغ ۱۱۹٫۹۹ دلاری یا ۱۳۹٫۹۹ دلاری شده اند.

 

 

احتمالا برنامه نویسان کلاه بردار این دو محصول به تصور اینکه که کاربرها پرداخت مورد نظر آنها را بدون توجه به این هشدار انجام می دهند دست به ساخت این روش کلاه برداری زده بودند.

در حال حاضر این دو اپ از اپ استور حذف شده اند اما مثال خوبی برای یک روش کلاه برداری احتمالا کم تر شناخته تر شده هستند. به کاربران توصیه می شود که در هنگام درخواست تایید هویت در اپ های جانبی (به غیر از داخل خود سیستم عامل آی او اس مثل ورود با اپل آیدی) دقت بیشتری به کار ببرند. لااقل اگر مجبور به تایید هویت شدید از اینکه علت چنین کاری چیست و اینکه قرار است چه عملیاتی برای شما انجام داده شود آگاهی کسب کنید.

 

 

کاربرانی که از آیفون یا آیپدهای مجهز به فیس آیدی استفاده می کنند نیز باید آگاه باشند که فیس آیدی می تواند هویت آنها را در هر زمان حتی مواقعی که حواسشان نیست تایید کند. اما اپل این اسکنر چهره را به گونه ای طراحی کرده که پیش از انجام یک تراکنش مالی، کاربر می بایست دکمه ساید یا کناری را دو مرتبه فشار دهد. اگر چنین کاری از شما خواسته شد حتما از دلیل آن مطمئن شوید.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن