اپل باگ فیس تایم که منجر به جاسوسی از گوشی کاربر می شود را برطرف می کند

شرکت اپل باگ عجیبی که از طریق تماس فیس تایم اجازه می دهد تا صدا یا تصویر کاربرهای آیفون یا آیپد شوند شود را به زودی برطرف می کند.

در ویدیویی که از نحوه بوجود آوردن این باگ تازه منتشر شده مشخص است که به راحتی می توان بدون اجازه کاربران آیفون یا آیپد، صدا و یا حتی تصویر مکانی که دستگاه او قرار دارد را شنود کرد. فقط کافیست فرد مورد نظر شماره تلفن خودش را به تماس فیس تایم اضافه کند تا بدون قبول شدن تماس از کاربر مورد نظرش، با وی تماس فیس تایم ناخواسته برقرار کند.

بعد از برقراری این تماس می توان صدایی که از میکروفون گوشی فرد مورد نظر دریافت می شود را شنود کرد و حتی اگر وی یک بار دکمه پاور گوشی را فشار دهد، تصویر دوربین جلویی او برای فردی که در طرف دیگر تماس قرار دارد ارسال خواهد شد. خبر خوب اینکه بعد از ارسال تصویر، صدا قطع می شود.

در حال حاضر این باگ بر روی دستگاه هایی که به iOS 12 بروزرسانی شده اند وجود دارد و البته اپل با اعلام اطلاع از وجود چنین مشکلی، موقتا فیس تایم گروهی را از طریق سرورهایش غیر فعال کرده است.

احتمالا تا پایان هفته جاری و یا اوایل هفته آینده شاهد انتشار یک آپدیت زودهنگام خواهیم بود که جلوی این باگ فیس تایم را می گیرد. تا پیش از آن زمان می توانید با مراجعه به تنظیمات دستگاه و در قسمت FaceTime این قابلیت را غیر فعال کنید.

 

دانلود ویدیو

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن