انتشار اولین تصویر رندر شده از آیفون XI به استفاده از دوربین سه لنزی در آن اشاره دارد

با اینکه روزهای ابتدایی سال ۲۰۱۹ را سپری می کنیم اما ماشین شایعه پراکنی اخبار اپلی از همین ابتدای سال میلادی دست به کار شده و خبرهای غیر رسمی تازه ای از نسل جدید آیفون XS منتشر کرده است.

یک هفته از شروع سال جدید نگذشته تصویری رندر شده و مفهومی از یک آیفون منتسب به آیفون XI یا آیفون ۱۱ منتشر شده که دوربین این محصول را بسیار عظیم تر از همیشه نشان می دهد. به گذارش وب سایت Digit.in و به نقل از اکانت توییتری @OnLeaks برای اولین بار می توانیم نزدیک ترین طراحی به آیفون های سال ۲۰۱۹ اپل را مشاهده کنیم.

همانطور که مشخص است اپل احتمالا می خواهد امسال بخش سمت چپ بالای قاب پشتی آیفون XI را با سه عدد عدسی و کامل تر از همیشه بسازد. آیفون XI نامی است که اولین بار بر روی این نسل گذاشته شده است.

 

 

شایعه استفاده از دوربین با سه عدسی در حداقل یکی از آیفون های اپل خبری بود که در گذشته هم مطرح شده بود. مشخص نیست کاربرد عدسی سوم در این دوربین جدید دقیقا چه چیزی است اما شایعه ای از گنجاندن فناوری تازه ای به نام سیستم time of flight (TOF) در آیفون انتشار یافته است که کاربرد آن را به چیزی شبیه به رادار یا سونار که توانایی فاصله یابی از طریق امواج صوتی دارد تشبیه کرده است.

 

 

برای درک بهتر این موضوع می توان به فناوری TrueDepth که در دوربین جلویی آیفون های X و XS استفاده شده اشاره کرد. این فناوری قادر است شبکه ای از نقاط را بر روی چهره کاربر منتشر کند و چهره را تشخیص بدهد. اما این فناوری فقط بر روی فواصل کوتاه کاربردی و مفید است و احتمالا این TOF است که می تواند چنین کاری را با برد بیشتر انجام دهد. در مجموع این فناوری جدید از طریق فوکوس دقیق تر و سریع تر، تحول بزرگی در تجربه کار با واقعیت افزوده ایجاد می کند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن