اعلام گزارش سه ماهه سال مالی ۲۰۱۸ و ثبت یک رکورد تاریخی دیگر برای شرکت اپل

روز گذشته اپل به مانند روال همیشگی اش میزان درآمدهایی که از فروش محصولات متنوع خود در بازه زمانی سه ماهه مالی گذشته کسب گردیده بود را رسما طی رویدادی اعلام کرد. در این رویداد به درآمد سه ماهه منتهی به ماه ژوئیه ۲۰۱۸ پرداخته شد.

شرکت اپل در طول این سه ماه توانست تعداد ۴۱٫۳ میلیون دستگاه آیفون، ۱۱٫۵ میلیون دستگاه آیپد و همچنین ۳٫۷ میلیون دستگاه از رایانه های مک را به فروش برساند. مجموع تمامی این فروش ها باعث شد تا درآمد ناخالص این شرکت بر روی رقم ۵۳٫۳ میلیارد دلار و سود خالص آن بر روی رقم ۱۱٫۵ میلیارد دلار بیاستد.

برای درک این موضوع که چنین شرکتی چرا یک رکورد درآمدی جدید را به ثبت رسانده باید به درآمد مدت مشابه سال گذشته آن که نزدیک به ۱۷ درصد کم تر از امسال بود مراجعه کنیم. همچنین ۶۰ درصد از درآمد حاصل شده در این مدت به لطف فروش محصولاتی بوده که اپل به صورت جهانی و در خارج از خاک کشور امریکا به دست کاربرها رسانده.

 

 

تیم کوک که در قسمتی از این رویداد سخنرانی کرد از ثبت رکورد بالاترین فروش تاریخ در میان کل ماه های ژوئیه و همچنین دو رقمی بودن سود میلیارد دلاری این شرکت اظهار خوشحالی کرد.

شرکت اپل در سه ماه مالی مشابه سال گذشته در ازای فروش ۴۱ میلیون دستگاه آیفون، ۱۱٫۴ میلیون دستگاه آیپد و ۴٫۲۹ میلیون دستگاه مک توانسته بود به درآمد ۴۵٫۴ میلیارد دلاری و سود ۸٫۷۲ میلیارد دلاری دست پیدا کند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن