اسکنر تشخیص چهره آیفون ۸ در کسری از ثانیه قفل نمایشگر را باز می کند

در گزارش وب سایت کره ای Korea Herald در گزارشی مربوط به نمایشگرهای OLED ساخته شده توسط سامسونگ که قرار است در آیفون های ۸ به کار بروند، توضیحی در مورد حسگر تشخیص چهره آیفون ۸ داده که در نوع خود بسیار جالب توجه است.

از آنجایی که حسگر سه بعدی تشخیص چهره به کلی قرار است جایگزین تاچ آیدی و اسکنر اثر انگشت بشود، نیاز بود که این فناوری از لحاظ سرعت و دقت چیزی کم تر از دکمه دوست داشتنی آیفون نداشته باشد. در این مطلب گفته شده که این حسگر جدید قادر است در یک میلیونیوم ثانیه چهره کاربر خود را تشخیص بدهد و قفل نمایشگر را باز کند.

 

Feature3

 

در صورت صحت داشتن این ویژگی می توان با خیال راحت گفت که کاربرها در استفاده از این فناوری جدید هیچگونه مشکل و گیری نخواهند داشت و به محض در دست گرفتن آیفون توسط صاحب گوشی، بدون نیاز به قرار دادن انگشت بر روی دکمه مشخصی مثل تاچ آیدی و یا دکمه پاور، کاربر می تواند از آیفون استفاده کند.

نحوه کارکرد این ویژگی تازه به این صورت است که فناوری تشخیص عمق که نور ساختار یافته (structured light) نامیده می شود، با پاشش هزاران نقطه از نورهای مادون قرمز بر روی صورت هدف، به سرعت جزییات چهره را تشخیص می دهد. از آنجایی که در این ویژگی از اشعه مادون قرمز بهره برده شده، در نتیجه تاریکی و محیطی که نور آن کم باشد نمی تواند مشکلی در فرآیند تشخیص چهره به وجود آورد.

انتظار می رود تا اپل چنین فناوری ای را تا ماه بعدی در قالب آیفون ۸ معرفی کرده و این محصول در ماه های ابتدایی آن را به صورت محدود به معرض فروش بگذارد.

 

Feature2

 

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن