احتمال عرضه آیفون های ۸ با نمایشگرهای ۵ و ۵٫۸ اینچی در سال آینده

دو نفر از تحلیل گران بانک و موسسه مالی معتبر بارکلیز به نام های Blayne Curtis و Christopher Hemmelgarn ، براساس سفری که تازگی ها به آسیا داشته و بازدیدی که از کارخانه های تولید قطعات محصولات اپلی انجام داده اند، مدعی شده اند که آیفون ۸ قرار است با طراحی کاملاً متفاوت و نمایشگرهای بدون حاشیه تولید و عرضه بشود.

در گزارشی که این دو از این سفر تهیه کرده اند عنوان شده که اپل هنوز طرح آیفون های ۸ را نهایی نکرد است، اما انتظار می رود که به منظور ارتقای اندازه نمایشگر آیفون های آینده، این شرکت بدنه ای را طراحی کند که نمایشگر آن حاشیه ای تا لبه ها نداشته باشد. با این حساب می توان گفت که آیفون ها با همان ابعاد قبلی، به جای نمایشگر ۴٫۷ اینچی از نمایشگر ۵ اینچی و برای مدل ۵٫۵ اینچی هم از نمایشگر ۵٫۸ استفاده کنند.

 

feature2

 

در ادامه این گزارش به پنل هایی که نقش نمایشگر آیفون ۸ را ایفا خواهد کرد هم اشاره شده است. این اواخر استفاده از پنل های OLED تنها به مدل پلاس آیفون ها نسبت داده شده و این گزارش هم درست همین موضوع را مطرح کرده است. پنل نمایشگری که مدل ۵٫۸ اینچی از آن بهره خواهد برد احتمالاً دارای لبه های منحنی بوده و تقریباً مشابه با محصولات فعلی سری Edge سامسونگ خواهد بود. استفاده از پنل OLED به این علت فقط به مدل ۵٫۸ محدود خواهد شد که کمک بسیاری به کاهش مصرف انرژی آن کند. پنل های OLED به نسبت پنل های ال سی دی، دارای شفافیت بالاتر و روشنایی بیشتری هستند که می تواند یکی دیگر از وجه های متفامیز کننده مدل پلاس از مدل کوچک تر گوشی های هوشمند این شرکت باشد.

شایعه استفاده از پنل های OLED در محصولات سال بعد اپل موضوعی است که بیشتر از یک سال است مطرح می شود. اما این اولین باری است که از بزرگ تر شدن ابعاد نمایشگرهای فعلی محصولات این شرکت صحبت می شود و حالا حالاها باید از آن صحبت بشه تا کمی بیشتر جدی گرفته شود.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن