آی او اس ۱۲ بر روی ۷۰ درصد از دستگاه های اپلی نصب شده

چند روز قبل یک موسسه تحلیل و بررسی داده تخمین زد که سه چهارم از آیفون ها و آیپدها به تازه ترین نسخه سیستم عامل قابل حمل شرکت اپل یعنی iOS 12 بروزرسانی شده است. در ابتدا این تخمین خیلی خوشبینانه به نظر می رسید ولی خود اپل امروز رسما اعلام کرد که در حقیقت iOS 12 بر روی ۷۰ درصد از دستگاه های سازگار نصب گردیده و پیش بینی ها درست از آب درآمده است.

این رقم از کاربرانی که قادر هستند تازه ترین نسخه از سیستم عامل اندروید را در اختیار داشته باشند به شکل چشمگیری بهتر است. iOS 12 از ۱۷ سپتامبر (۲۶ شهریور) رسما منتشر شد و از ۱۱ اکتبر (۱۹ مهر) به بعد به بیش از ۵۰ درصد از دستگاه های سازگار راه یافته بود.

 

 

صفحه مربوط به توسعه دهندگان وب سایت اپل اعلام کرده که میزان رشد iOS 12 و iOS 12.1 از مرز ۷۰ درصد رد شده. در مجموع ۷۲ درصد از دستگاه هایی که اپل در مدت چهار سال گذشته فروخته همگی از همین نسخه جدید استفاده می کنند.

از آنجایی که اکثر کاربرهای اپلی دستگاه خود را در طول سه ماه گذشته به این نسخه بروزرسانی کرده اند، پیش بینی می شود نرخ رشد نصب آن بعد از این کاهش شدیدی پیدا کند. در زمان عرضه iOS 11 نیز این موضوع رخ داده بود و بعد از گذشت ۷ ماه حداکثر رشد آن به ۸۱ درصد رسید.

در حالی که انتظار برای رسیدن iOS 12 به ۱۰۰ درصد از دستگاه های سازگار غیر منطقی به نظر می رسد، اما ارقام رشد آن همین حالا هم به مراتب از اندرویدی ها بهتر می باشد. براساس داده هایی که خود گوگل اعلام کرده، نرخ رشد اندروید ۹ که نزدیک به یک ماه قبل از iOS 12 عرضه شده بود هنوز به ۱ درصد هم نرسیده و فعلا ۰٫۱ درصد است. نتایج ضعیفی که اندرویدی ها رقم می زنند همواره ناشی از روند پیچیده بروزرسانی های سیستم عامل گوگل است.

 

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن