آیفون ۵ پس از ۶ سال وارد لیست محصولات قدیمی اپل شد

شرکت اپل صفحه محصولات قدیمی و منسوخ شده وب سایت خود را از هفته پیش بروزرسانی کرده و نام آیفون ۵ نیز به تازگی به بخش vintage این لیست افزوده شده است. از آنجایی که iOS 11 آخرین بروزرسانی نرم افزاری منتشر شده برای آیفون ۵ بود و پس از آن پشتیبانی نرم افزاری آن به پایان رسید، خاتمه دادن به پشتیبانی سخت افزاری آن از سوی اپل چندان دور از ذهن نبود.

 

 

قرار گرفتن آیفون ۵ در فهرست محصولات vintage به این معنی است که ۵ سال از زمان تولید آن گذشته ولی هنوز به ۷ سال نرسیده است. در همین صفحه فهرست دیگری به نام دستگاه های obsolete وجود دارد که عمرشان از ۷ سال گذشته است. تفاوت این دو دسته در این است که به محض قرار گرفتن یک محصول در لیست obsolete، اپل پشتیبانی سخت افزاری آن را بدون استثنا قطع می کند، در عوض محصولاتی که در لیست vintage قرار دارند برای مدت ۲ سال همچنان در ایالت کالیفرنیا و همچنین کشور ترکیه (به دلیل قوانین محلی این کشور) می توانند از خدمات پس از فروش رسمی اپل استفاده کنند.

 

 

البته از آنجایی که قوانین محلی کشور ترکیه فقط آیپدها و مک بوک هایی که ۵ سال از عمرشان گذشته باشد را همچنان مشمول قانون پشتیبانی رسمی می داند، در نتیجه آیفون ۵ نیز شانسی برای تعمیر شدن توسط نمایندگی های رسمی اپل در این کشور نداشته و فقط در ایالت کالیفرنیا (برای مدت ۲ سال) تعمیر خواهد شد.

آیفون ۵ اس محصول بعدی اپل است که احتمالا تا یک سال آینده به چنین سرنوشتی دچار خواهد شد.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن