آیا رونمایی از فیس آیدی در رویداد ۱۲ سپتامبر اپل با شکست مواجه شد؟

در رویداد سپتامبر هنگامی که نوبت به معرفی آیفون ۱۰ و ویژگی های آن رسید، همه طرفداران و حاضرین این مراسم در سکوت کامل بودند تا با نحوه کارکرد فیس آیدی که جایگزین تاچ آیدی و اثر انگشت شده بیشتر آشنا شوند. از آن لحظه تا به حال تئوری های بسیاری در مورد اینکه آیا اپل در اولین تلاش خود به منظور نشان دادن توانایی این ویژگی دچار شکست شد مطرح گردید است. اما حقیت این است که تمامی این شایعه ها نادرست هستند و عجولانه برداشت شده اند.

 

Feature2

 

توضیح بروز مشکل در استفاده از فیس آیدی بسیار ساده است و حتی تعدادی از کاربران ریز بین وب سایت Quora هم بر سر این موضوع هم نظر هستند. اگر کمی به تصویر اصلی این مطلب که از لحظه بروز چنین مشکلی در رویداد اپل گرفته شده توجه کنید، متوجه می شوید که جمله “Your passcode is required to enable Face ID” بر روی نمایشگر نشان داده شده است. این پیغام هشدار بدان معنی است که کاربر احتمالاً دستگاه خود را ریستارت کرده و یا اینکه ۵ مرتبه در فرآیند تایید هویت خود به مشکل برخورده است.

در حال حاضر دستگاه های مجهز به حسگر اثر انگشت تاچ آیدی تا زمانی که هویت اثر انگشت کاربر تایید نشود، دستگاه پیغام Try Again را نشان می دهد. در صورتی که این مسئله ۵ بار تکرار شود آیفون پیغامی مشابه با همین خطای بالا را نشان خواهد داد. از همین رو به نظر می رسد که پیش از معرفی فیس آیدی شخصی دستگاه را ریستارت کرده بوده و یا اینکه ۵ بار به اشتباه تلاش کرده تا قفل آیفون را باز کند.

اپل در زمان معرفی این ویژگی اعلام کرده بود که احتمال خطا در آن به اندازه یک در میلیون است.

 

Feature1

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن