اخبار اپل

احتمال افزوده شدن لیزر سه بعدی به دوربین جلویی آیفون ۸ به هدف بهبود اتوفوکوس و واقعیت افزوده

طبق مطلب تازه ای که در وب سایت Fast Company منتشر شده اپل مشغول کار بر روی افزودن ویژگی تازه ای به دوربین جلویی پرچمدار امسال خودش است تا ضمن فراهم کردن امکان تشخیص عمق تصویر برای فناوری واقعیت افزوده، سرعت فوکوس خودکار دوربین را هم ارتقا بدهد.

این فناوری تازه VCSEL یا "سیستم سطح حفره عمودی انتشار دهنده لیزر" نام دارد و احتمال افزوده شدن آن به دوربین آیفون ۸ کم نیست. مدارکی هم وجود دارند که اپل تلاش کرده تا تجهیزات لازم برای این کار را از شرکت هایی مثل Lumentum و Finisar تهیه کند.

 

Feature2

 

فناوری به کار رفته در VCSEL ارائه کننده سرعت بالاتر و دقت بیشتر در اندازه گیری عمق تصویر است که در فناوری واقعیت افزوده کاربرد فراوانی دارد. همچنین کاربرها می توانند با سرعت بیشتری بر روی سوژه عکاسی خود فوکوس کنند. VCSEL مسافت مابین مبدا لیزر و جسم مورد نظر را اندازه گیری می کند و در عین حالیکه تنها ۲ دلار برای تولید آن هزینه می شود، تحولی بزرگ را در این بخش از آیفون ۸ ایجاد خواهد کرد.

 

Feature3

 

شنیدن خبر تلاش اپل برای رساندن فناوری واقعیت افزوده به آیفون ۸ چندان عجیب نیست چرا که بسته نرم افزاری ARKit حدود یک ماه پیش در میان سایر ویژگی های iOS 11 معرفی شد. این فناوری به خوبی می تواند در اپ های سرگرم کننده، آموزشی و یا استفاده روزمره کاربرها نقش مفیدی ایفا کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن