اخبار اپل

آیفون تری جی اس و تعدادی از مک بوک های پرو  و ایر در لیست از رده خارج های اپل

اپل هرزگاهی یک فهرست از محصولاتی را معرفی می کند که مدت زیادی از عمرشان گذشته و در مرحله ای قرار می گیرند که دیگر پشتیبانی و خدمات رسانی فنی از روی نام آنها برداشته می شود. حالا این شرکت اسنادی را منتشر کرده که حاوی لیستی از محصولات از رده خارج شده این شرکت هستند و قرار است از تاریخ ۳۰ ژوئن (نهم تیرماه) از نعمت دریافت خدمات رسمی بی نصیب بشوند.

شرکت اپل در این لیست نام تعدادی از رایانه های مک بوک خود که در میانه سال ۲۰۱۱ عرضه شده بودن را گنجانده که شامل مک بوک های ایر ۱۱ و ۱۳ اینچی و همینطور مک بوک پروهای ۱۳، ۱۵ و ۱۷ اینچی عرضه شده در اواخر سال ۲۰۱۱ می شوند. علاوه بر موارد بالا آیفون ۳ جی اس و مک بوک پروهای ۱۷ اینچی عرضه شده در میانه سال ۲۰۰۹ نیز از این تاریخ به بعد دچار این سرنوشت خواهند شد.

 

Feature2

 

مک بوک پروهای ۱۷ اینچی سال هاست که از خط تولید اپل کنار رفته اند و از تاریخ سی ام ژوئن نیز به کلی فراموش خواهند شد. با این حال اپل حدوداً سال به ارائه خدمات پشتیبانی از این محصول پرداخت.

حذف شدن مک بوک های ایر و پرو که سال ۲۰۱۱ تولید و عرضه شده بودند، به این معنی است که دیگر قادر به دریافت نسخه جدید سیستم عامل macOS 10.13 که اواخر امسال منتشر می شود نیز نخواهند بود.

همچنین مبدل بی سیم نسل اول AirPort Express نیز از لیست دریافت خدمات اپل خارج می شود و صاحبان آن قادر به دریافت فرمور جدید و یا تعمیرات فیزیکی رسمی اپل نخواهند بود. در صورتی که صاحب یکی از محصولات فوق هستید و دستگاه شما دچار مشکل شده بهتر است تا در این بازه زمانی یک ماهه آن را به یکی از تعمیر کنندگان مجاز اپلی برسانید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن