اخبار اپل

اپل مشغول توسعه یک پردازنده هوش مصنوعی با نام موتور عصبی برای نسل بعدی آیفون است

اپل جزو غول های فناوری انگشت شماریست که توانایی ساخت تراشه پرازشگر برای محصولاتش را دارا است. از پردازنده های مشهور سری A گرفته تا کمک پردازنده های سری M و به ویژه تراشه ای به نام W که برای اولین بار در یک هدفون یعنی ایرپاد قرار گرفت، خلاصه هر چه که تصور کنید توسط خود این غول کوپرتینویی تولید می شود. اما انگار این پایان کار نیست.

طبق گزارشی که روز گذشته توسط بلومبرگ منتشر شده گفته می شود اپل در حال توسه پردازنده جدیدی است که بر روی هوش مصنوعی پیشرفته تر و استفاده از آن بر روی آیفون های این شرکت تمرکز دارد. این پردازند که فعلاً "موتور عصبی اپل" نامگذاری شده قرار است در آینده تجربه بهتری را برای تشخیص گفتار و تشخیث چهره مهیا کند و مهم تر از آن، به کمک کاهش مصرف باتری آیفون بیاید.

 

آیفون موتور عصبی

 

پردازنده جدید اپل قرار است در انجام وظایف گوناگونی که همین حالا هم از دست آیفون بر می آید آن را یاری کند. واگذار کردن وظایفی نظیر تشخیص چهره در تصاویر، قسمت هایی از تشخیص گفتار و همینطور نحوه کارکرد پیش بینی کلمات وارد شده در صفحه کلید می تواند در آینده به کارکرد کلی آیفون کمک رسانی قابل توجهی کند. خبر خوب دیگر اینکه اپل در نظر دارد امکان استفاده از این پردازنده را برای توسعه دهندگان جانبی خودش هم فراهم کند، او همزمان نحوه کارکرد اپ های خودش بر روی این پردازنده را نیز بررسی می کند.

یکی از بحث هایی که بازار شایعه های آن در این چند وقت اخیر حسابی داغ بوده، افزوده شدن فناوری های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده به محصولات بعدی اپل و به ویژه آیفون ۸ بوده است. عمودی بودن عدسی های دوگانه تصاویری که گفته می شود متعلق به بدنه آیفون ۸ هستند هم رخ دادن این شایعه را قوی تر کرده است. در نهایت این پردازنده هوش مصنوعی ممکن است پیشرفت این فناوری ها در آیفون را سرعت ببخشد.

 

آیفون موتور عصبی

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن