اخبار اپل

پرونده شکایت اپل و ۹۶ شرکت بزرگ دیگر از قانون محدودیت مهاجرت ترامپ به دادگاه می رود

اپل و ۹۶ شرکت بزرگ دیگر  مشترکاً به طرح شکایتی علیه حکم رئیس جمهور کشور خود یعنی دونالد ترامپ پرداخته اند و طی آن، دستور وی که محدودیت هایی برای ورود مهاجران به ایالات متحده به وجود آورده را غیر قانونی و اشتباه اعلام کرده اند.

 

Feature

 

در این لیست حدوداً ۱۰۰ تایی نام شرکت های بزرگی از جمله فیسبوک، گوگل، مایکروسافت، نت فلیکس، اسنپ، اوبر، توییتر، اینتل و دیگر شرکت های غیر فناورانه نظیر لِوی استراس و هم چوبانی نیز به چشم می خورد. در این میان با وجود اینکه نام شرکت بزرگی مثل آمازون در این لیست خالی است، اما جف بزوس رئیس آن کمی قبل تر (جمعه هفته قبل) از حکم دادستان کل ایالت واشنگتن که دستور منع ورود مهاجران شش کشور مسلمان به خاک این کشور را به حالت معلق در آورده بود حمایت کرد.

بر طبق گزارش بلومبرگ این پرونده که در واپسین ساعات از روز یکشنبه تنظیم شد، شامل نکاتی مهم در ارتباط با ضرورت حضور مهاجران برای اقتصاد و جامعه ای که همه در آن یکسان هستند می شود. علاوه بر آن موضوع غیر قانونی بودن این قانون نیز مورد دیگری بوده که در این پرونده به آن اشاره شده است. قرار بود این پرونده در اواخر این هفته کار خود را آغاز کند اما تلاش و حضور شرکت های بیشتر موجب شد تا زودتر از موعد تکمیل شود.

از دید بسیاری از این حکم دور از انصاف و قوانین سیستم مهاجرتی است که بیش از  پنجاه سال در کشور ایالات متحده آمریکا اجرا می شده. در لیست ۵۰۰ شرکت موفق وب سایت فورچون، بیش از ۲۰۰ شرکت وجود دارد که توسط مهاجران و یا فرزندانشان به راه افتاده است.

 

Feature3

 

این پرونده از طرح دعوایی که توسط ایالات مینسوتا و واشنگتن بر علیه حکم ترامپ مطرح شده نیز دفاع کرده است. این دو حکم توانست از روز شنبه این حکم ترامپ را به حالت تعلیق در بیاورد.

دستور ترامپ باعث محدود شدن حضور شهروندان ۷ کشور مسلمان از جمله ایران، عراق، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن از حضور در ایالات متحده شده بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن