اخبار اپل

یک هکر اطلاعات شرکت هک کننده آیفون ۵ سی مرتبط با حادثه سن برناردینو را لو داد

هکری که گفته می شود حدود ۹۰۰ گیگابایت از اطلاعات شرکت اسرائیلی سِلِبرایت را به سرقت برده، نسخه کش شده ای از فایل های مرتبط به آیفون های قدیمی و همینطور دستگاه های اندرویدی و بلک بری را در دسترس عموم قرار داده است. بر اساس گزارش وب سایت Motherboard، اطلاعات به سرقت رفته نشان می دهد که شرکت امنیتی سِلِبرایت، همان شرکتی که به پلیس فدرال آمریکا کمک کرده بود تا قفل یک عدد آیفون ۵ سی پیدا شده در جریان حادثه سن برناردینو را برای بررسی های بیشتر رمز گشایی کند، اکنون خودش گرفتار چنگال یک هکر دیگر شده است.

هدف اصلی این هکر از انجام چنین سرقتی، تحریک بحث ها بر سر وجود داشتن درب های پشتی در چنین پلتفرم هایی و همینطور امکان سو استفاده شدن از آن توسط مسئولان یک کشور اعلام شده است. وی همچنین خواست تا نشان بدهد که ابزارهایی که برای هک دستگاه های امنی مثل آیفون استفاده می شوند، به همین راحتی می تواند به بیرون درز کند.

 

Feature3

 

پس از واقعه تیراندازی سن برناردینو، پلیس فدرال آمریکا از اپل خواسته بود تا به او در رمز گشایی یک دستگاه آیفون ۵ سی کمک کند. تیم کوک رئیس اپل در پاسخ به این درخواست مطرح کرده بود که قرار دادن "درب پشتی" برای سیستم عاملی نظیر آی او اس، می تواند بسیار خطرناک باشد و مورد استفاده های سوء قرار بگیرد. اف بی آی در مرحله بعد به سِلِبرایت مراجعه کرد و توانست به اطلاعات این آیفون دست پیدا کند. اگرچه این خبر و نام شرکتی که او را در این کار همراهی کرد به صورت عمومی مطرح نکرد.

چنین خبری می تواند باعث ایجاد موج وسیعی از نگرانی در میان کاربران گوشی های هوشمند اپلی و اندرویدی بشود، اما فعلاً در مورد این ۹۰۰ گیگابایت باید گفت که حاوی ابزاری است که در هک و دسترسی به آیفون های قدیمی تر اپل موثر هستند. این یعنی تهدیدی برای دستگاه های جدیدتر این شرکت نخواهند بود.

مهم ترین توصیه ای که به کاربران اپلی می توان کرد این است که همیشه نسخه های پشتیبانی دستگاه خود را به صورت رمز گذاری شده ذخیره نمایند و همواره دستگاه خود را به تازه ترین نسخه عرضه شده از iOS بروزرسانی کنند.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن