اخبار اپل

تاکید دوباره بر منعطف بودن نمایشگر OLED و استفاده از حسگر لمس سه بعدی جدید در آیفون ۸

مینگ چی کو تحلیل گر شناخته شده و خوش سابقه موسسه مالی KGI Securities، بار دیگر مطلبی را در مورد برنامه های مخفی اپل در نحوه ساخت آیفون ۸ و چگونگی ویژگی های تازه آن منتشر کرده است.

اپل به هدف اینکه آیفون ۸ را به محصولی کاملاً برتر و با ظاهری متفاوت تر تبدیل کند، گویا به شدت در فکر سرمایه گذاری برای ساخت یک فناوری جدید شناسایی و احراز هویت و همینطور گنجاندن فناوری لمس سه بعدی خود در زیر پنل OLED (که لبه های آن منحنی هستند) بوده است.

 

Feature3

 

شایعه استفاده از پنل OLED برای نمایشگر آیفون ۸ چیزی است که حالا حالاها با آن سروکار خواهیم داشت و با توجه به پر تعداد بودن گزارشات تایید نشده که خبر از حضور چنین فناوری در آیفون امسال می دهند، کم کم می توان به حقیقت داشتنش اعتماد کرد. اما استفاده از پنلی که قابلیت خم شدن و منحنی بودن را در لبه های دستگاه داشته باشد، به این معنی است که اپل مجبور خواهد شد تا فناوری لمس سه بعدی که از زمان آیفون ۶ اس معرفی و استفاده کرده را به شکل دیگری در زیر این نمایشگر قرار بدهد.

به همین علت این شرکت به جای استفاده از حسگر FBCB از حسگر غشا مانند استفاده خواهد کرد، این یعنی حسگر لمس سه بعدی آیفون ۸ قادر است طیف وسیع تری از سطح فشارهایی که به نمایشگر وارد می شود را درک کرده و حساسیت بالاتری داشته باشد.

نکته دیگری که آقای کو در مورد تصمیمات اپل در مورد نمایشگر آیفون ۸ گرفته، این است که برای بالا بردن مقاومت پنل OLED که نسبت به پنل های LCD شکننده تر هستند، از ساختاری فلزی در اطراف آن استفاده خواهد کرد. البته او اشاره ای نکرده که این ساختار فلزی قسمت داخلی بدنه خواهد بود و یا اینکه از بیرون هم قابل مشاهده است.

 

Feature2

 

در انتهای گزارش در مورد حسگر تاچ آیدی آیفون ۸ هم صحبت شده و اینکه با توجه به دو پتنت ثبت شده توسط اپل، می توان اینگونه برداشت کرد که این شرکت تمایل بیشتری به استفاده از فناوری تشخیص چهره کاربر دارد تا اینکه از حسکر عنبیه چشم برای احراز هویت استفاده کند. فناوری تشخیص چهره در صورت مهیا شدن الگوریتم ها، طراحی سخت افزاری و همینطور ساخته شدن پایگاه داده ای به منظور شناسایی و احراز هویت کاربر، با وجود زمان بر بودن می تواند جایگزین مناسبی برای حسگر اثر انگشت تاچ آیدی باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن