اخبار اپل

مخالفت احتمالی قطعه سازان چینی آیفون برای مهاجرت و تولید در خاک امریکا

براساس گزارش تازه ای که توسط وب سایت چینی زبان qq منتشر شده، گفته می شود تعدادی از شرکت های چینی که وظیفه تولید قطعات داخلی آیفون را بر عهده دارند، به هیچ عنوان قصد به راه انداختن خطوط تولیدشان در کشور آمریکا را ندارند.

یکی از این شرکت های چینی به نام Lens Technologies که وظیفه تولید محافظ های شیشه ای آیفون را بر عهده دارد، چنین کاری را به دلیل قیمت بالای نیروهای کارگر و هزینه های به مراتب بیشتر برای نگهداری اصلاً عقلانی نمی دانند. یکی دیگر از قطعه سازانی که نامش فاش نشده نیز اعلام کرده که چرخه تولید آیفون نمی تواند به طور کامل در خاک کشور آمریکا راه اندازی شود. به عنوان مثال یک سفارش ساده اپل که شامل قالب ریزی فلز می شود، برای آماده شدن در شهر شنژن چین تنها ۱۰ روز زمان نیاز دارد، در حالی که این کار در امریکا نزدیک به یک ماه به طول می انجامد.

گفته می شود که اپل از ماه ژوئن از تولید کنندگان نام آشنای خود از جمله فاکس کان و پگاترون خواسته تا نسبت به احتمال به راه انداختن خطوط تولیدشان در خاک آمریکا جدی تر فکر کنند. هر دو شرکت چینی به ویژه شرکت پگاترون چنین تصمیمی را به دلایل واضحی که مرتبط با هزینه های پیش رو خواهد بود رد کرده اند.

 

feature2

 

اپل از زمانی که دونالد ترامپ در کمپین های تبلیغاتی خود به موضوع قرار دادن مالیات های سنگین برای شرکت هایی که خط تولیدشان در خارج از امریکا قرار دارد اشاره کرده، به شدت فکر پیدا کردن راه چاره است. ترامپ گفته بود که قصد دارد تا قوانین دشواری مثل قرار دادن تعرفه ۳۵ درصدی را برای محصولاتی مثل آیفون وضع کند.

تیم کوک رئیس اپل در این مورد گفته:

برای تولید اپل نیازمندیم تا گروهی از تمامی قطعه سازان آیفون را در یکجا کنارهم داشته باشیم و در حال حاضر امکان انجام چنین کاری در امریکا وجود ندارد. حتی اگر ترامپ تعرفه سنگین ۴۵ درصدی را وضع کند، در صورتی که هزینه های تولید به اضافه این تعرفه، چیزی کم تر از قیمت نهایی محصول شود باز هم می توان به این وضع تولید ادامه داد. چرا که به راه انداختن خط تولید در کشور امریکا هزینه های زیادی را در بر دارد.

در انتها باید گفت که اپل برای کم کردن ضرر خود از بابت مواجه با تعرفه های ۳۵ الی ۴۵ درصدی، احتمالاً قسمتی از بار را بر روی دوش مصرف کنندگانش قرار خواهد داد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن