اخبار اپل

باتری های مشکل دار یا بروزرسانی iOS 10.2! علت اصلی مشکلات باتری آیفون در چیست؟

این اواخر پیدایش یک مشکل عجیب و غریب، برخی از کاربران آیفون های ۶ اس را حسابی سردرگم کم کرده است. به محض اینکه میزان شارژ باتری آیفون این کاربرها به ۳۰ درصد می رسد، دستگاهشان خاموش می شود. در ابتدا گفته شده که تعدادی از آیفون های ۶ اسی که در بازه زمانی خاصی تولید شده بودند، حاوی باتری هایی هستند که بیش از حد در معرض هوا قرار گرفته و می بایست توسط طرح تازه اپل تعویض شوند. حتی احتمال داده شد که عرضه یک بروزرسانی زودهنگام از سوی اپل این مشکل را به کلی برطرف خواهد کرد. اما انگار نه تنها مشکل برای این دسته از کاربران حل نشده، بلکه با دریافت بروزرسانی iOS 10.2 خیلی وخیم تر از قبل هم شده.

اپل حدوداً دو هفته پیش بروزرسانی رسمی و نهایی iOS 10.2 را به صورت عمومی منتشر کرد و کمی پس از عرضه این نسخه، فرآیند ساین شدن iOS 10.1 و iOS 10.1.1 خاتمه داده شد تا افرادی که iOS 10.2 را دریافت کردند، نتوانند دستگاه خود را به یکی از این دو نسخه دانگرید کنند. iOS 10.2 ویژگی های قابل توجهی را با خود به همراه داشت از جمله بسته ایموجی های تازه، ایموجی های باز طراحی شده، والپیپرهای تازه برای آیفون ۷، بروزرسانی هایی در قسمت اپل تی وی و Photos و همینطور رفع نواقص و مشکلاتی که در بخش های گوناگونی مثل اپ های Mail، Music، Massages و دیگر قسمت ها وجود داشتند از موارد قابل ذکر هستند.

 

feature2

 

اما چند روزی است که کاربران اپلی رفت و آمد بیشتری به تالار پشتیبانی وب سایت اپل پیدا کرده اند. در مجموع این افراد به این نتیجه رسیده اند که iOS 10.2 عامل پر رنگ تر شدن مشکلات دوام باتری و رخ دادن خاموش شدن های ناگهانی با وجود انرژی داشتن باتری دستگاه شده است. این مشکل در آیفون نسبتاً جدید اپل یعنی آیفون ۶ اس به مراتب بیشتر گزارش شده. یکی از این کاربرها نوشته "iOS 10.2 مشکل من را بدتر کرده، با وجود اینکه مشغول بازی با پوکمون گو هستم ولی انگار نشانگر درصد باتری آیفون گیر می کند. گاهی هم درصد باتری به طور ناگهانی کم می شود." مشخص شده که این مشکل دائمی نبوده و فقط برخی از زمان ها رخ می دهد.

علاوه بر iOS 10.2، تعدادی از کاربرهای مشتاقی که نسخه آزمایشی iOS 10.2.1 را نصب کرده اند هم در حال دست و پنجه نرم کردن با مشکل عجیب باتری گوشی هوشمندشان هستند. آیفون این افراد با داشتن شارژ ۳۰ یا ۵۰ درصدی، یکدفعه خاموش می شود. با وجود اینکه طرح تعویض باتری اپل همچنان در حال انجام است، باید دید که این شرکت بزرگ چه نقشه ای را برای حل مشکل این تعداد از کاربران خود در سر دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن