اخبار اپل

آیفون ۸ با نمایشگر خمیده OLED و مجهز به یک فناوری نوین حساس به لمس در راه است

بر اساس تازه ترین گزارش منتشر شده پیرامون گوشی های در دست ساخت اپل، گفته می شود مدل پرچمدار آیفون ۸ قرار است سال بعد به جای استفاده از نمایشگرهای تخت معمولی، با نمایشگر خمیده OLED و مجهز به فناوری حساس به لمس کاملاً تازه ای تولید شود است.

تا به امروز چندین منبع ادعا کرده اند که اپل در تدارک تولید یک مدل آیفون ۸ گرانقیمت تر با نمایشگر ۵٫۵ اینچی است که از فناوری OLED در آن استفاده می شود. در کنار این آیفون پرچمدار مدل های دیگری هم عرضه خواهند شد که نمایشگر آنها معمولی تر و مشابه با نمایشگرهای فعلی آیفون از نوع ال سی دی است. اما این گزارش جدید مورد دیگری را هم به ویژگی های نمایشگر آیفون ۸ اضافه کرده که خمیده بودن لبه های پنل این نمایشگر است. احتمالاً اپل آیفون ۸ با پنل خمیده OLED را برای به چالش کشیدن نمایشگر گوشی رقیب خود یعنی گلکسی اس ۷ روانه بازار می کند تا دیگر عنوان برترین نمایشگر برای گوشی های همراه را به تنها در اختیار نداشته باشد.

در این گزارش نوشته شده که :

یکی از منابع نزدیک به این حواشی به وب سایت کره ای The Korea Herald گفته:" اپل سفارش ساخت نمایشگر OLED آیفون ۸ را به سامسونگ داده و قرار است بر خلاف شیشه، جنس این نمایشگر تماماً پلاستیکی باشد. سامسونگ توانایی ساخت حدوداً ۱۰۰ میلیون نمونه از چنین نمایشگرها را دارد."

پیش از این هم گزارشهایی در مورد تمایل اپل به عرضه چند نمونه آیفون، به این شایعه قوت داده و تصور بر این بود که اپل قصد دارد پنل OLED را یکی از وجوه تفاوت کننده مدل گرانقیمت تر با مدل های معمولی تر در نظر بگیرد. وظیفه تولید این نمایشگر تازه برای محصولات سال ۲۰۱۷ هم به دوش سامسونگ است. قرار است با حضور یافتن شرکت های دیگری مثل ال جی و شارپ، این میزان تولید تا سال ۲۰۱۸ افزایش پیدا می کند و نمایشگر OLED خود را به تمامی گوشی های هوشمند اپل می رساند.

 

feature2

 

در ادامه این گزارش به سقف توانایی سامسونگ برای میزان تولید نمایشگر های OLED مورد نظر اپل اشاره شده و عنوان شده که این شرکت می تواند تعداد ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون مورد از آنها را در اختیار رقیب کوپرتینویی قرار بدهد. البته این رقم خیلی کم تر از فروش سالانه آیفون های اپل در چند سال اخیر بوده. اپل سالیانه حدوداً ۲۰۰ میلیون دستگاه آیفون می فروشد.

این گزارش به شایعه دیگر که قابلیت خم شدن نمایشگر آیفون است هم اشاره کرده و آن را به کلی رد کرده است. اما از آنجایی که اپل به دنبال برتر بودن نسبت به رقیب کره ای خودش است، گفته شده در نظر دارد تا فناوری حساس به لمس تازه ای را در آیفون ۸ بگنجاند که قادر است نسبت به لمس هر کدام از قسمت های گوشی، به کاربر عکس العمل نشان بدهد. فعلاً اطلاعات بیشتری در مورد این فناوری نوین مطرح نشده و هنوز در به کار بردن آن از سوی اپل شک و شبهاتی وجود دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن