اخبار اپل

بررسی ها از وجود اختلاف میان سرعت اتصال به LTE در آیفون ۷ با مودم کوالکام و مودم اینتل خبر می دهد

مودم های کوالکامی که در برخی از نسخه های آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس مورد استفاده قرار گرفته اند، عملکرد بسیار بهتری نسبت به نسخه های اینتلی خود دارند. این نتیجه که پس از یک آزمایش شبیه سازی به دست آمد، نشان می دهدکه آیفون های ۷ و آیفون های ۷ پلاسی که از مودم های ساخته شده توسط شرکت کوالکام بهره می برند، در نقاطی که از میزان آنتن دهی کمتری برخوردار است با سرعت بیشتری کار می کنند.

در این آزمایش که در آن از تجهیزاتی برای شبیه سازی اتصال به LTE در نقاطی که کاربر بسیار دورتر از یک دکل مخابراتی قرار دارد استفاده شده، در مجموع مشخص شد که میان این دو مدل مودم، در حدود ۳۰ درصد اختلاف سرعت وجود دارد. البته بیشتر این اختلاف در زمان هایی که کاربر از یک آنتن دور است و از سیگنال دهی کمتری بهره می برد خود را نشان می دهد.

 

feature3

MDM9645M مودم کوالکام و XMM7360 مودم اینتل 

 

پیش از این هم در آزمایش هایی مشخص شده بود که مودم های اینتل، عملکرد ضعیف تری نسبت به رقبای خود دارند. این مودم در گوشی هایی مانند آیفون ۶ اس، ال جی جی ۵، نکسوس ۵X و گلکسی اس ۷ اج هم استفاده شده است که البته نسخه استفاده شده در گلکسی اس ۷ اج عملکرد بهتری داشت. تیم مسئول این آزمایش این احتمال را در نظر گرفتند که آیفون ۷ با مودم اینتل، ممکن است ایراد دار باشد و برای همین از یک آیفون مشابه دیگر استفاده کردند، اما در انتها نتایج یکسان بود.

feature2

 

مشکل دیگر مودم های اینتل این است که فقط از شبکه های مبتنی بر GSM پشتیبانی می کنند. به همین دلیل است که اپراتورهایی همچون AT&T و T-Mobile مشتریان اصلی این مدل ها هستند. برخلاف نمونه های ساخته شده توسط اینتل، آیفون های کوالکامی قادر به پشتیبانی از شبکه های CDMA نیز هستند.

اپل با استفاده از دو تامین کننده برای مودم های محصولات خود، علاوه بر حل کردن مشکل کمبود قطعات اولیه، می تواند این تامین کنندگان را به واسطه ایجاد رقابت میانشان، تحت فشار قرار دهد تا قیمت هایشان را پایین آورند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن