اخبار اپل

بهینه سازی چشم گیر مصرف باتری آیفون ها بعد از عرضه نسخه آزمایشی دوم از iOS 10

اپل هفته گذشته نسخه بتای دوم از تازه ترین سیستم عامل آیفون، آیپد و آیپادهای خود را در اختیار توسعه دهندگاهنش قرار داد که البته نسخه مشابه با همین نسخه به صورت عمومی تر در اختیار کاربران ثبت نام کرده در برنامه بتا در آواخر همان هفته قرار داده شد.

اما الان که چند روزی از عرضه نسخه دوم آزمایشی iOS 10 گذشته و کاربرهای مشتاق هم مشغول بررسی آن بوده اند، متوجه شدیم که این نسخه به چند دلیل از اولین نسخه آزمایشی خیلی بهتر شده و شاید مهمترین عاملی که این موضوع را بیان می کند، کاهش مصرف باتری در دستگاه هایی است که به نسخه آزمایشی دوم به روزرسانی شده اند. البته معمولاً نسخه های بتا اصلاً سابقه خوبی در میزان مصرف باتری ندارند و همیشه عامل اصلی خالی شدن باتری آیفون ها بودند ولی اینبار کمی متفاوت با قبل هست.

Everythinapplepro یکی از کاربرهای فعال وب سایت یوتیوب باز هم دست به آزمایش زده و هر سه نسخه iOS 9.3.2 و iOS 10 beta 1 و iOS 10 beta 2 را بررسی کرده تا بفهمه از لحاظ سرعت اتصال به وای فای، مصرف باتری، امتیاز بنچمارک و سرعت باز کردن اپ چه تفاوت هایی دارند.

در انتهای این آزمایش مشخص شده که نسخه بتای دوم iOS 10 یک قدم نسبتاً بزرگ در کاهش مصرف باتری برداشته و کاملاً مشخص هست که اپل کلی زمان سر این موضوع گذاشته. این تفاوت به ویژه در دستگاه های جدیدتر مثل آیفون ۶ اس و آیفون اس ای کاملاً واضح تر و بیشتر از سایر آیفون ها دیده می شه.

اگر از آن دسته از کاربرهایی هستید که دستگاهتون رو به iOS 10 beta 1 ارتقا داده اید و با مصرف زیاد باتری مواجه هستید، بهتون توصیه می کنیم که فعلاً می تونید برای بهتر شدن اوضاع از نسخه دوم که از هفته پیش در دسترس کاربرهای برنامه بتا قرار داده شده استفاده کنید.

 

[FinalTilesGallery id=’2′]

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن