اخبار سیبچه

هشدار پزشکان: در تاریکی از هر دو چشمان خود برای استفاده از تلفن هوشمندتان استفاده کنید

یک خبر بد برای دوستانی که شب ها مدت زیادی را در تخت خواب و در تاریکی مطلق از تلفن همراهشان استفاده می کنند. در گزارشی که روز پنجشنبه توسط مجله New England Journal Of Medicine منتشر شده، داستان دو زن مطرح شده که به علت نابینایی موقت و بسیار عجیب خود به بیمارستان مراجعه کرده اند.

این دو زن که یکی ۲۲ ساله و دیگری ۴۰ ساله هستند از تجربه ۱۵ دقیقه ای نابینایی خود برای دکترشان صحبت کرده اند و برای همین بلافاصله مورد آزمایشات مختلفی از جمله اسکن های ام آر آی قرار گرفتند. با این حال پزشکان بعد از بررسی های متعدد نتوانستند علت خاصی را برای چنین موضوعی پیدا کنند. اما بعد از این که این دو به یک متخصص چشم پزشکی مراجعه کردند، پرده از یک راز بزرگ و بسیار خطرناک برداشته شد. این متخصص از این دو سوال کرد که پیش از رخ دادن چنین مشکلی مشغول انجام چه کاری بوده اند؟

دکتر گوردن پنلت اینگونه توضیح می دهد که هر دو بیمار او در حال استفاده از تلفن همراه خود در تاریکی شب و آن هم به صورت یک چشمی بوده اند و مدت ها به انجام این کار عادت داشته اند. عموماً هر بار یکی از چشمان این افراد توسط بالشتشان پوشیده شده است. در چنین شرایطی یکی از چشمان شما به تاریکی و دیگری هم به روشنایی عادت می کند و این موضوع در صورت تکرار می تواند به بینایی انسان آسیب جدی وارد کند. پس در صورت لزوم به استفاده از تلفن همراه در تاریکی بهتر است از هر دو چشمان خود استفاده کنید.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن