اخبار اپل

تاکید اپل بر امنیت iMessage

چندی است که افراد و سازمانهایی با اتکا به شواهدی همچون جریان دستگیری باند مواد مخدر و توانایی بازگشایی پیامهای ارسالی iMessage توسط پلیس، انگشت اتهام به سمت اپل در این خصوص نگه داشته اند.

imessage

 

اپل امروز طی بیانیه ای  مجدداً اعلام کرد که سرویس iMessage کاملاً امن بوده، و در صورت شکایت یا سرزنش توسط افراد یا سازمانهای دیگر، میتواند با حکم دادگاه، پیامهای ارسالی را رهگیری و نشان دهد که پیامها کاملاً رمزگذاری شده و توسط طرفین ارسال پیام، قابل مشاهده میباشد، و ما اصلاً قادر به خواندن پیامها نیستیم.
Trudy Muller،سخنگوی اپل در سخنانی بی پرده به AllThingsD، که این شرکت را متهم به استراق سمع از این سرویس کرده بودند، گفت: “تحقیق و تحلیل های نظری پیرامون بعضی از آسیب های این سرویس بهانه ای شده است تا عده ای بگویند که اپل نیاز به مهندسی مجدد در سرویس iMessage را دارد، باید بگوییم این شرکت هیچ برنامه یا قصدی برای انجام این کار را ندارد.”
سال ۲۰۱۱ سرویس iMessage در کنار iOS 5 معرفی, و با شعار تبلیغاتی داغ خود مبنی بر امنیت در دو سمت گیرنده ها به صورت رمزگذاری شده، جنجالی برپا کرد. این سرویس پیام اپل، با بهره گیری از رمزنگاری public key امنیت را در ارتباطات برقرار میکند. به صورت واضح، زمان ارسال یک پیام از طریق iMessage، یک کلید رمزنگاری شده در کنار داده های کدگذاری شده به سمت مخاطب ارسال میشود که این کلید دقیقاً از طرف مخاطب ارسالی پیام با تولید یک کلید مشابه، قابل بازگشایی است و هیچ ترفند یا کلید غیر مشابه قادر به بازگشایی آن نخواهد بود.
پاسخ شدید امروز اپل در حالی صورت گرفت که در هفته های اخیر، از طرف شرکتهای امنیتی پیشنهاداتی مبنی بر تغییر در روند تولید این کلید رمز نگاری شده، دریافت کرده است. آنها گفته بودند که فرایند تولید کلیدهای امنیتی برای محافظت از اطلاعات، از طریق سرورهای اپل به صورت غیر رسمی تولید شده، و این اجازه را خواهد داد تا اپل بتواند به محتوای پیامهای iMessage نظارت و رهگیری کند.

منبع:انجمن تخصصی آیفون

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن