اخبار اپلبلاگ

رکورد تازه اپل در سه ماهه اول ۲۰۱۳

اپل گزارش سه ماهه اول سال ۲۰۱۳ خود را منتشر شد، این شرکت در سه ماهه‌ای که به ۲۹ دسامبر ۲۰۱۲ ختم می‌شود، توانسته ۱۳٫۱ میلیارد سود خالص را از ۵۴٫۵ میلیارد دلار درآمد بدست آورد. جالب است بدانید که اپل در همین فاصله زمانی در سال گذشته توانسته بود ۱۳٫۰۶ میلیارد دلار سود از درآمد ۴۶٫۳۳ میلیارد دلاری بدست آورد، این شرکت همچنین در سه ماهه پیش نیز ۸٫۲ میلیارد دلار سود را از ۳۶ میلیارد دلار درآمد بدست آورده بود.

 iPhone_and_iPad_sales

مهم‌ترین نکته در گزارش تازه اپل مربوط به رشد فوق‌العاده فروش آیفون است که از ۳۷٫۰۴ میلیون دستگاه در سال گذشته و ۲۶٫۹ میلیون دستگاه در سه ماهه پیش به ۴۷٫۸ میلیون در سه ماهه اول ۲۰۱۳ رسیده است.
آیپد نیز بد عمل نکرده و توانسته رکورد ۲۲٫۹ میلیون دستگاه را در مقایسه به ۱۵٫۴۳ میلیون در سال گذشته و ۱۴ میلیون در سه ماهه اخیر به نام خود ثبت کند.
در مجموع اپل در سه ماهه اول ۲۰۱۳ توانسته ۷۵ میلیون دستگاه مبتنی بر iOS را به فروش برساند. جالب‌تر اینکه فروش Mac ها طی مدت زمان خرید تعطیلات آخر سال به ۴٫۱ میلیون دستگاه نسبت به ۵٫۲ میلیون دستگاه سال گذشته کاهش یافته است.

فروش آیپاد در این فاصله زمانی به ۱۲٫۷ میلیون دستگاه در مقایسه به ۱۵٫۵ میلیون دستگاه در سال گذشته رسیده است.
پیش از این پیش‌بینی شده بود که اپل در این سه ماهه ۱۱ میلیارد دلار سود و ۵۲ میلیارد دلار درآمد خواهد داشت و به این ترتیب این شرکت توانسته فراتر از انتظارات عمل کند.

Apple_sales

برخی از موارد دیگری که اپل در گزارش مالی خود ارائه نمود:
بیش از نیم میلیارد ابزار مبتنی بر iOS فعال شده‌اند.
فروش آیفون در بازار چین سال به سال دو برابر شده است. اپل در سه ماهه اول ۲۰۱۳ تنها در بازار چین ۷٫۳ میلیارد دلار درآمد داشته است.
فروشگاه‌های فیزیکی اپل هر هفته ۲۳ هزار بازدیدکننده را پذیرا هستند که نسبت به قبل ۷ درصد افزایش داشته است.
اپل آمار دقیق فروش آیپد مینی را اعلام نکرد اما تیم کوک گفت: ما قادر به تامین نیاز بازار برای آیپد مینی نبودیم و تقاضا برای این محصول بسیار بالاست.
بیش از ۴ تریلیون نوتیفیکشن (اطلاع رسانی) و ۲۰۰ میلیون بازی در گیم سنتر ایجاد می‌شود.
تیم کوک گفت: اپل تی وی هنوز جزو حوزه‌هایی است که برای اپل جذاب است و این کمپانی توانسته ۲ میلیون دستگاه از این ست‌تاپ‌باکس را به فروش برساند که نسبت به سال گذشته ۶۰ درصد رشد داشته است.
در نهایت توجه داشته باشید که منظور از سه ماهه اول سال ۲۰۱۳ (Q1 2013) منظور سه ماهه‌ای است که به ۲۹ دسامبر ۲۰۱۲ ختم می‌شود و در واقع همان سه ماهه آخر سال ۲۰۱۲ است که فصل خرید به شمار می‌رود.

«خبر از زومیت»

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن